Choď na obsah Choď na menu
 


Šmolinka

19. 2. 2011

Šmolinka (orig. fran. Schtroumpfette, ang. Smurfette) je jednou z hlavných postáv seriálu a filmu Šmolkovia, kde sa spočiatku objavila ako jediná šmolinka v dedine. 

Postava

Je jediná šmolinka v dedine do 5. série, kde sa objavila Bavlnka a neskôr v 8. sérii sa objavila Šmolbabka. Je preto najobľúbenejšia v Šmolkolánii. 

Úloha v dedine

Najprv ju Peyo plánoval ako vedľajšiu postavu ale z nieakých dôvodov sa stala hlavnou postavou.

Jej hlavná úloha v dedinke je, aby sa páčila všetkým šmolkom ale rada robí aj niekoľko užitočných vecí, ako napr. polievanie kvetiniek v jej záhradke pri domčeku, staranie sa o zvieratká v lese, či staranie sa o Šmolkáčika. Taktiež občas upratuje Tatkov dom.

Pôvod

Šmolinku vytvoril Gargamel aby sa oklamala šmolkov. Žiadna vec ako šmolinky, ktoré prinesie bocian do dedinky neexistuje a preto ju Gargamel vytvoril. Kedže šmolinky zo začiatku nie sú skutočnými šmolkami, musí byť na ne použité kúzlo Tatka šmolka. 

Jej pôvodný vzhľad sa objavil v prvej epizóde (niekde uvádzanej aj ako 31. hoci sa pred tým Šmolinka už objavila) "The Smurfette", v ktorej si čarodejník Gargamel zmyslel, že pošle šmolkom niekoho, kto zraní ich city. Aj by to fungovali, kebyže sa šmolkom zapáči, Šmolinka však nebola najkrajšia. Keď ju vytvoril mala krátke čierne vlasy a veľký nos. 

Gargamel ju potom zaviedol do lesa, kde ju našiel šmolko Silák a zobral ju do dedinky. Postavili jej domček, dali jej nejaký nábytok a začala plánovať s Gargamelom podraz.

Ako sa stala skutočným šmolkom

Šmolinka začala kuť plány proti nim a tak sa šmolkom vytvárali samé problémy. Posledná kvapka trpezlivosti pretiekla, keď Šmolinka donútila Maškrtníka, aby otvoril priehradu a celú dedinu zaplavila.

Pri súde sa preriekla, že ju donútil Gargamel a šmolkovia začali konať. Tatko šmolko si ju zavoval do svojho laboratória a použil na ňu čary. 

Po nejakom čase ju tatko šmolko začaroval a predstavil šmolkom novú Šmolinku.

Nová Šmolinka bola iná od tej pôvodnej, bola blondýna nosila nové šaty a mala milšiu povahu. To sa šmolkom zapáčilo a spôsobilo to chaos, aký Gargamel plánoval.

Šmolinka teraz žije s ostatnými v dedinke a je pravým šmolkom.

Povaha

Šmolinka je zo šmolkoch najcitlivejšia občas plače, keď sa deje niečo zlé. Má rada deti, šmolkov a zvieratá v lese. Je nahnevaná ak jej niekto pošpí šaty (čo sa niekedy podarí chudákovi Babrošovi). Rada trávi čas rozprávaním o móde, čo ju spája s Čačkošom.

Vzťahy

Šmolinka ľúbi všetkých šmolkov okrem šmolčiat, Dedka a Šmolbabky. 

Tatko je tiež do nej zaľúbený, dokonca ju požiadal o ruku v epizóde "Romeo And Smurfette" odvtedy už o ňu nemal záujem.

Kedže Šmolinka už dlhý čas túžila po sestre, jej prianie nakoniec splnili šmolčatá, ktoré vytvorili Bavlnku. Keď do dedinky prišla Šmolbabka, spočiatku sa tie dve nemali veľmi v láske, nakoniec sa veľmi spriatelili. 

Zaujímavosti

Šmolinka sa musela vydať už za iným niekoľkých tvorov, napríklad za škriatkov ("The Gnoman Holiday" a "Smurfette For A Day") či za elfov ("Smurfette's Dancing Shoes").

Šmolinka sa zamilovala aj do Dona šmolka alebo do sira Lancelota (The Smurfs Of Round Table)

Šmolinka je vraj prvá šmoldáma, avšak do bolo do 8. sérii, kedy sa objavila Šmolbabka.

Šmolinku dabovala v angličtine Lucille Bliss a vo filme Katy Perry, v češtine nezabudnuteľná Jitka Molavcová a v slovenčine Katka Šulajová a vo filme Andrea Kiráľová.

Šmolinka sa taktiež objavila ako šmolča v diely "Smurf Van Winkle''

Šmolinka nehovorila šmolkovskou rečou počas toho, kedy nebola šmolkom.

 

Smurfette_old.jpg

Šmolinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

obrazok smollinky

(karolina, 10. 5. 2016 7:06)

Kde tam bola tam bolo domcek malý.A tam zil/a smolinka a dudroz ocko tatko