Choď na obsah Choď na menu
 


Mudroš

20. 2. 2011

Mudroš (orig. ang. Brainy Smurf, fran. Schtroumpf á Lunettes) - hlavná postava  v komixoch, seriály, vo filme Šmolkovia a čarovná flauta a vo filme Šmolkovia 3D.

Postava

Mudroš je dedinský "mudrc" , ktorý sa nebojí zdieľať svoju "múdrosť" s ostatnými šmolkami, hoci ho väčšinou vykopnú (doslova) z dediny alebo mu dajú s kladivom po hlave (v komixov a vo filme Šmolkovia a čarovná flauta). Je hrdý autor veľa kníh, ktoré väčšinou majú jeho meno v názve a je Tatkov učeň a asistent. Môžete ho spoznať podľa okuliarov a jeho kníh. 

Povaha

Mudroš stále myslí na seba (dokonca viac ako Čačkoš) a otravuje všetkých a dokonca aj Tatka šmolka. Mudroš stále ukazuje, že vie všetko a myslí si, že je všetko. 

Má domček plný kníh napísaních o ňom. Najznámejšie sú jeho Citáty šmolka Mudroša. Stále túži po tom, aby ju niekomu prečítal, ale aj tá najmilšia osoba sa od neho odvráti.

Vzťahy

Mudroš je najneobľúbnejší šmolko. Najviac to bolo ukázané v epizóde "The Masked Pie Smurfer", kde maskovaný šmolpomstiteľ hádzal torty do tvár tým šmolkom, ktorých si šmolkovia zvolia. Najhlavnejším terčom bol, samozrejme, Mudroš. 

Tatko šmolko je Mudrošovým vzorom. Stále hovorí "ako tatko šmolko hovorieva..." a keď mu ostatný šmolkovia niečo urobia, ihneď beží za ním. 

Jediným jeho najlepším priateľom a jediným jeho spoločníkom je Babroš. Zo začiatku to vyzeralo, že to priateľstvo je jednostranné, pretože Mudrošovi Babroš skôr prekážal. Nakoniec ale Babroš Mudroša raz zachránil a tak sa stali najšmolkovatejšími priateľmi ("The Smurfiest Friends"). 

V komixoch si Mudroš dobre rozumel s Divoškom, pretože ho učil o živote normálnych šmolkov. 

Zaujímavosti

Pred príchodom Dedka a Šmolbabky, bol Mudroš jediným šmolkom ktorý nosil okuliare. V novom filme však okuliare nosí aj šmolko Rozprávač.

Aj Šmolinka ho má veľmi rada, hoci sa zvyčajne stáva, že si Šmolinke konkurujú o to, kto je zástupcom Tatka šmolka, keď je tatko preč.

Keď Mudrošovi narastú fúzy, bude ich mať červené, pretože v diely "Symbols Of Wisdom" na seba použil kúzlo, aby mu rýchlejši narástla brada.

Je jedným z mála šmolkov, ktorý sa objavili v komixoch, seriály, vo filme Šmolkovia a čarovná flauta a vo filme Šmolkovia 3D. Ostatnými sú: Tatko šmolko, Babroš, Farmár, Maškrtník, Hundroš, Všemajster a Silák.

brainy.jpg

brainy_cartoon.jpg

250px-brainy_magic_flute.jpg

250px-movie_brainy.png

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hlupi Mudros

(smolinka Balazkva, 3. 2. 2015 20:39)

Vvvvvvvvveeeeeeeeellllllllllmmmmmmiiiii ssssaaaaaa mmmmmmiiiii ttttttoooooo pppppppppaaaaaaacccciiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!

šmolkovia su super

(timka, 27. 9. 2013 20:23)

smolkovia su najlepši

3MOLKO

(NIKOLKA, 21. 12. 2012 18:34)

šOLKOVIA A MILA šMOLINKA žELAM VAM VESELE VIANOCE NIKOLKA BUčKOVá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smolkovia

(patko matula, 2. 12. 2011 14:11)

ste super

Barandov

(Martin, 30. 10. 2011 14:45)

O 19:30 na barandov bývaju šmolkovia.
Ale tam sa nevolá mudroš mudroš aje koumak.
Je to české meno.