Choď na obsah Choď na menu
 


Herci, ktorí dabovali "The Smurfs"

22. 1. 2013

 Don Messick (7.9.1926 - 24.10.1997)

Don Messick bol dabingový herec, ktorého preslávili postavy, ktoré nahovoril: Tatko šmolko, Azrael, Scooby-doo, Boo-Boo a mnoho ďalších. V rokoch 1981 - 1989 spolupracoval na pôvodnom znení seriálu Šmolkovia, kde nahovoril Tatka šmolka, ale aj kocúra Azraela, šmolka Rojka, Leňoška či Kominárika. V 70-tých rokoch ho preslávila aj rola v seriály "Scooby-Doo", kde nadaboval samotného Scoobyho, ale aj Scrappyho. V pôvodnom znení seriálu "Medveď Yogi" ho môžeme počuť aj ako spoločníka Yogiho, medveďa Boo-Boo.

 

Paul Winchell (21.12.1922 - 24.6.2005)

Paul Winchell bol ďalší herec, ktorý nahovoril jednu z postáv zo seriálu "Šmolkovia." A tou postavou bol práve čarodejník Gargamel. Gargamela daboval takmer celý seriál, teda po 8. sériu. V 9. sérii, kde sa objavili Gargamelovi predkovia, nahradil Paula Winchella iný herec. Winchell odstúpil zrejme po tom, čo prečítal scenár... Jeho hlas môžeme počuť v rôznych rozprávkach od štúdia Hanna-Barbera, ale aj v rôznych Disneyovkách, napr. rola Tigra v seriály "Macko Puf."

 

Lucille Bliss  (31.3.1916 - 8.11.2012)

Lucille Bliss bola americká herečka, známa tým, že nahovorila najobľúbenejšiu postavu zo seriálu "Šmolkovia" a tou je Šmolinka. Šmolinku nahovorila v každej epizóde, v ktorej sa objavila a sama počas rozhovoru povedala, že jej najobľúbenejšia epizóda bola epizóda "Piskáčik" (český názov Hafík, orig. Squeaky). Ako Paul Winchell, aj ona nadabovala pár Disney postáv, a to napr. rola Anastázie v animovanom filme Popoluška. 

 

Michael Bell (nar. 30.7.1938)

Michael Bell je ďalší americký herec, ktorý nahovoril veľa postav v seriály "Šmolkovia." Medzi ne patrí napr. Všemajster, Hundroš, Leňoško alebo rytier Johan.

 

June Foray (nar. 18.9.1919)

June Foray je americká herečka, známa svojím "mačacím" hlasom. V seriály "Šmolkovia" nahovorila šmolka Vtipka, Matku Prírodu, či Gargamelovu matku. Medzi jej najznámejšie role patria väčšinou Disneyovky, spolu s Lucille Bliss nahovorila postavu aj vo filme Popoluška (kocúr Lucifer), ďalej aj vo filme Mulan (babka Fa), seriály Gumkáči, Káčerovo (Magica de Spell) a ďalšie. V štúdiu Hanna-Barbera sme ju počuli vo Flinstonovcov, Tom a Jerry, Scooby-Doo, Jetsonovci a ďalšie. 

 

Jonathan Winters (nar. 11.11.1925)

Jonathana Wintersa, v seriály Šmolkovia najviac preslávila rola Dedka šmolka. V novom filme Šmolkovia a Šmolkovia 2 sa chcel vrátiť ku svojej postave, lenže film nemal v Dedka v scenári a tak ho aspoň obsadili ako Tatka šmolka.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.