Choď na obsah Choď na menu
 


Dedko šmolko

19. 2. 2011

Dedko šmolko (ang. Grandpa Smurf, fra. Vieux Vieux Schtroumpf) je postava zo seriálu Šmolkovia, ktorá sa tam objavila od šiestej sérii až po koniec. 

 

Životopis

Dedko šmolko bol pôvodne Tatko šmolko terajšieho Tatka šmolka, no len čo bol Tatko šmolča, vyrazil na 500 ročnú cestu okolo sveta, aby našiel štyri živly, ktoré obnovia Kameň Dlhovekosti. Jeho vedomosti o svete sú preto väčšie ako u ostatných šmolkoch. Necestoval však pešo, ale pomocou kúzelného balóna. Môžete ho spoznať podľa žltého oblečenia, dlhej brady až po zem a má vždy zo sebou svoju vychádzkovu palicu, kedže ho často bolí chrbát, pravdaže, je pravdebodne 2x starší ako Tatko šmolko. 

 

Vzťahy

Dedko a Tatko si sú veľmi blízky, ako otec a syn. Dedko má tiež dobrý vzťah z Bavlnkou, ktorá ho volá "Deduško". Mudroš sa zase chce rovnať Dedkovým vedomostiam.

Nemesis je záporná postava 8. série a je to čarodejník, s ktorým sa Dedko kedysi stretol, lebo Nemesis chcel od neho Kameň Dlhovekosti.

Dedko má aj vzťah zo Šmolbabkou.

 

Zaujímavosti

Dedka šmolka v angličtine dabuje Jonathan Winters, ktorý dabuje Tatka šmolka v novom filme. V slovenčine mu hlas prepožičial Dušan Kaprálik. 

Nie je známe, kto sa staral o dedinu, keď Dedko odišiel, pretože Tatko bol len šmolča. Avšak, je možné, že Tatko bol jediný šmolko, ktorého vychoval čarodejník Pallador, takže nebola žiadna dedina.

Dedko šmolko je veľký dobrodruh.

Dedko žije v tmavotyrkisovom dome na východe dediny.

 

Galéria

grandpa-smurf.jpgdedko-smolko.jpg

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.