Choď na obsah Choď na menu
 


Bavlnka

19. 2. 2011

Bavlnka je jednou z hlavných postáv seriálu Šmolkovia, kde sa objavila od 5. série po koniec.

Postava

Bavlnka je druhá postava, ktorá bola vytvorená Gargamelovým kúzlom, ktoré použil aj pri Šmolinke, ale tentoraz ju vytvorili šmolčatá a použili menej hliny, aby vytvorili šmolča. 

Šmolinkiným predstavám však malá Bavlnka nevyhovovala, lebo sa správala rovnako ako jej šmolkovský kolegovia a o módu sa veľmi nezaujímala. 

Napriek tomu, však sa Bavlnka rada stará o zvieratká a o svoju bábiku Šmolzuzku. Bavlnka je veľmi energická a hravá.

Pôvod

Ľudia, ktorý ešte nepočuli o Bavlnke, sa najviac pýtajú, odkiaľ sa vzala, lebo si mysleli, že v Šmolkolánii je jediná šmolinka. 

Bavlnku vytvorili šmolčatá, aby rozveselili Šmolinku, ktorá túžila po niekom, kto bude mať rovnaké záujmy ako ona a tak ukradli Gargamelovu formulku a použili toľko hliny, aby vystačila na šmolka, ktorý je vysoký dva jabĺčka. 

Na Bavlnku nakoniec Tatko šmolko vylial zázračný elixír, aby sa stala skutočným šmolkom.

Vzťahy

Bavlnkin vzťah na začiatku so šmolčatami nebol najlepší, pretože ich rozčuľovala (hlavne Hnevka). Neskôr sa s ňou udobrili a stali sa najlepšími priateľmi. 

Bavlnka je tiež blízka Šmolinke, sú ako sestry, aj keď majú veľmi rozdielné koníčky. Šmolinka chce Bavlnku čo najlepšie vychovať a Bavlnka chce, aby sa Šmolinka mala čo najlepšie.

Bavlnka má tiež dobrý vzťah s Tatko šmolkom a aj s Dedkom šmolkom, ktorého vola "Deduško", Bavlnka má spomedzi všetkých šmolkov najradšej aj Gargamela, ktorého volá "Tatko Gargamel." Vždy chcela, aby sa stal dobrým, no po zážitku s topasom pravdy spoznala jeho pravú zlú tvár.

Bavlnka trávi väčšinu času so šmolčatami. Šidlo je k nej najmilší, dokonca aj zo začiatku, zo Slimákom si dobre rozumeli, no Hnevko je už trochu iný príbeh. Stále sa len hašterili, no nakoniec sú si blízky aj tak. 

Bavlnka je tiež kamarátkou Denisy, neter Lorda Balthazara. 

Zaujímavosti

Bavlnka a Hnevko sú jediné šmolčatá (okrem Šmoliatka), ktoré sa objavili v 9. sérii seriálu. 

Bavlnka má v komixoch pehy.

Bavlnka má v seriály ako domáce zvieratko žabku. 

Bavlnka (v časti "Sassette") sa stala obeťou aj Gargamelovho kúzla pri ktorom hlina, z ktorej bola vytvorená mala vybuchnúť. Nakoniec všetko dobre dopadlo, až na Gargamela, ktorý bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste - pri kopci, na ktorom bola modrá hlina. Tým prišiel na mamkinu večeru včas :).

250px-sassette_cartoon.png

250px-sassette_smurfling_comic2.jpg

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.